Su Arıtma Cihazlarının Faydaları

Su Arıtma Cihazlarının Faydaları

Su Arıtma Cihazlarının Faydaları

Su arıtma cihazı sayesinde elde edilen arıtma suyunun insan sağlığını olumlu yönde etkilemesi ve iyileştirmesi açısından tüketiciler üzerinde sayısız faydası bulunmaktadır. Su arıtma cihazının faydalarını 3 ana başlıkta inceleyebiliriz. Bunlardan ilki ve en önemlisi insan sağlığıdır. Diğer faydaları ise ekonomik ve hayat kalitemizi, konforumuzu yükseltmek olarak nitelendirilebilir.

Kaliteli bir su arıtma cihazı suyun içinde bulunan tüm zararlı materyal ve maddeleri hapsederek size sağlıklı su içme imkanı vermektedir. Damacana sularının hangi şartlarda evlerimize geldiğini, içinde ki suyun ne kadar sağlıklı olduğundan emin olmadan, güneş ışığına maruz kalıp kalmadığını bilmeden ve içinde bulunduğu plastik şişenin içeriğinde yer alan kimyasal maddelerin sağlığımız için büyük tehlike arz ettiğinin maalesef çoğumuz farkında değiliz. Su arıtma cihazlarının faydaları sayesinde tüketiciler temiz su tüketerek birçok hastalıktan korunmakta, daha zinde, enerjik olmakta ve zamana meydan okuyarak yaşlanmayı geciktirebilmektedirler.

Su arıtma cihazlarından elde edilen içilebilir suyun içinde daha düşük miktarda sodyum ve potasyum bulunduğundan yüksek tansiyon hastaları tarafından özellikle tercih sebebi olmalıdır. Arıtılmış su hücre emilimini kolaylaştırdığından böbreklerin ve bağırsakların daha düzenli çalışmasını sağlar. Su arıtma cihazından çıkan arıtılmış su, diğer sulara göre kanda çok daha hızlı dolaşır; bu ise insan bedenine enerji vermekte ve yaşam kalitesini arttırmaktadır.

Su arıtma cihazı zararlı maddelerin ;

Su arıtma cihazı zararlı maddelerin hücrelerden kolayca temizlenmesine yardımcı olur, hücreleri güçlendirerek alınan besinlerin, hücre tarafından ivedilikle enerjiye dönüştürülmesini sağlar. Toksinlerin vücuttan kolayca atılmasına yardımcı olan su arıtma cihazından elde edilen su; halsiz hissetme, yorgunluk gibi problemleri ortadan kaldırarak, vücuda güç ve dayanıklılık verir. Metabolizmayı çok daha hızlı çalıştırarak kilo vermeye destek olur. Organların düzenli ve dengeli çalışmasında en önemli faktörlerden biri arıtılmış su tüketimidir. Su arıtma cihazlarının faydaları sadece tek bir organ üzerinde değildir, görüldüğü üzere en küçük yapı taşımız olan hücreden insan vücudunda bulunan tüm organların görevlerini kolaylıkla yerine getirmesini sağlamaktadır.

Su arıtma sonucunda elde edilen su en güvenilir ve sağlıklı içme suyudur. İçerisinde zararlı materyaller barındırmaz. (nitrat, kurşun arsenik, asbest, cıva, vb.) Arıtılmış suda, damacana ve musluk sularına kıyasla çok az miktarda magnezyum ve kalsiyum iyonları bulunur bunun yanı sıra hastalık yapıcı mikro-organizma kesinlikle içermez. Damacana sularının aksine taze su özelliği ile bireylere lezzetli su içme imkanı vermekte ve sağlığımızın en büyük destekçisi görevini üstlenmektedir.

Su arıtma cihazından elde edilen su ile birlikte hazırlanan tüm içecekler doğal yapısını, tadını ve kokusunu korumaktadır. İçimi en kolay, lezzetli sudur. Kaliteli bir su arıtma cihazından çıkan su insan sağlığı için en sağlıklı ve güvenilir su olma özelliği gösterir.

 

Su arıtma cihazlarının faydalarını sağlık ve ekonomik açıdan irdeleyecek olursak;

 

Bir çok damacana su satan marka hakkında fiyatlarının çok yüksek olduğunu, damacanalarının kirli olduğunu ya da sürekli fiyat arttırma politikası uygulandığını deneyimlemiş, çevrenizden ya da haberlerden duymuşsunuzdur. Kaliteli bir su arıtma cihazı sayesinde hem içtiğiniz suyun güvenilir olduğundan emin olabilir hem de ekonomik anlamda tasarruf edebilirsiniz. Uzun yıllar içme suyu masrafından kurtularak bütçenize hatırı değer bir katkı sağlayabilirsiniz. Genel olarak bir ailenin minimum damacana su tüketimine bakacak olursak; haftalık ortalama 18 tl aylık 72 tl, yıllık olarak ise 864 tl gibi bir su gideri oluşmaktadır. Sağlıklı su içmek için bu kadar masraf tüketicilerin cebini yakmaktadır. Kaliteli bir su arıtma cihazının maliyeti kendini 1 yıl içerisinde amorte edeceği aşikardır.

Su arıtma cihazı akabinde ki yıllarda her yıl sizi en az 864 tl lik masraftan kurtaracaktır. Birçok kurumsal işyeri su arıtma cihazı kullanarak büyük tasarruf sağlamakta ve birçok gideri için, damacana suyuna yapacağı maliyeti tasarruf etmektedir. Enerji tasarrufu sağlama açısından da su arıtma cihazlarının faydaları mevcuttur. Hatta kullanıcısının bütçesine katkıda bulunan tek beyaz eşya su arıtma cihazıdır. Kaliteli bir su arıtma cihazından çıkan su çok daha yumuşak özellik gösterdiğinden kaynama derecesi yüzde 30 oranında hızlıdır dolayısıyla yemeklerin ve su ile yapılan çay, kahve gibi insan tüketiminin en yoğun olduğu içecekleri hazırlarken yüksek miktarda enerji tasarrufu sağlamakta ve ödenen fatura tutarlarını düşürmektedir.

Ayrıca ;

Su arıtma cihazı, damacana su siparişi vermek için açılan telefonlar (yanısıra masrafları), sipariş vereceğimiz yer kapanmış mıdır diye düşünmek, ağır damacanaları ya da damacana su şişelerini ağırlığını kaldırma sonucunda bel bölgemize verdiği hasarlar, mutfakta hareket alanımızı kısıtlayacak ölçüde alan kaplaması gibi birçok dertten bizleri kurtarmaktadır. Kısacası su arıtma cihazları yaşam kalitemizi değerli ölçüde yükseltmektedir.

Ancak su arıtma cihazı alırken üzerinde durmamız gereken hususlar önemlidir. Her su arıtma cihazı güvenilir ve kaliteli değildir. Size istediğiniz temizlikte ve berraklıkta su vermeyebilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, insan sağlığını en ön planda tutan, güvenilir, satış sonrası su arıtma hizmetleri güçlü olan firmaların ürünlerini tercih etmektir.

Sağlıklı ve kaliteli hizmet prensibini kendine vizyon edinmiş Uzman su arıtma sistemleri, su arıtma cihazlarının tasarım aşamasından başlayarak, satış ve satış sonrası hizmetlere varıncaya kadar olan süreçte, yılların verdiği deneyim ve profesyonellik ile tüketicilere en kaliteli hizmeti sağlamaktadır.

Uzman su arıtma sistemleri, en kaliteli su arıtma cihazlarını sizlere sunmakla kalmayıp, kaliteli hizmet politikası, yüzde yüz müşteri garantisi, satış sonrası 7/24 profesyonel destek ekibi ile de hizmetinizdedir.

( Alıntıdır! )

 

Kategoriler: Bağcılar Su Arıtmaİstanbul Su ArıtmaSu Arıtma ServisiSu Arıtma Sistemleri

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonHemen Arayın